This Week in Sports

 

Recreation & Parks Adult & Youth Programs Weekly Schedules

       
 

The West Division Men's Softball League City Tournament 

       
 
West Division Champion
       
 
WildBoyz 
       
 

The East Division Men's  Softball League City Tournament  

       
 
East Division Champion
       
 
East Coast Irrigation
       
 

The Central Division Men's Softball City Tournament

       
 
Central Division Champion
       
 
Partners Café Pirates 
       
                              

    The Wednesday Night "Mimi Lawrence"
​Men's Wood-Bat Softball League 

       
 
Thursday October 10, 2019
       
 
Losers Bracket
       
 
Yard Dawgs Vs. Advanced
600pm at
​Calf #1
     
 
M2 Tactical Solution Vs. O' Neill's Pub
600pm at
​Calf #3
     
 
Winner of M2/Oneills  Vs. Winner of Dawgs/Advanced 
700pm at
​Calf #3
     
 
Losers Bracket Championship
       
 
Loser of Floe/Wildcats Vs. Winner of 700pm on Calf #1
800pm at
​Calf #1
     
 
Winners Bracket
       
 
Wildcats Vs. Floe Painting
700pm at
​Calf #1
     
 
Wood Bat Championship
900pm at
​Calf #1
     
 
IF GAME
1000pm at
​Calf #1
     
 

The Wednesday Night Adult Coed Softball League:

 
       
 
Thursday October 10, 2019 
       
 
Losers Bracket Championship
       
 
NMEF Vs. Priceline.com
630pm at
​Calf #2
     
 
Coed Softball  Championship
       
 
Boz's Bombers Vs. Winner of NMEF/Priceline
730pm at
​Calf #2
     
 
IF GAME
830pm at 
​Calf #2
     
 

The Thursday Night Men's Industrial Softball City Tournament 

       
 
Industrial Champions
       
 
Datto Inc.
       
 

   The Div. 1 Coed beach Volleyball City Tournament

       
 
Division #1 Champions
       
 
 Smash Party
       
 

The Div. 2 Coed Beach Volleyball City Tournament

       
 
Division #2 Champions
       
 
Air Time
830pm at
​ Ct #2
     
 

The Div. 3 Coed Beach Volleyball City Tournament

       
 
Division #3 Champions
       
 
Notorious DIG
       
 

The Div. 4 Coed Beach Volleyball City Tournament

       
 
Thursday October 10, 2019
       
 
Dig This Vs. SWAT 
630pm at
​Ct #1
     
 
MKTG Vs. Winner of Dig/SWAT
715pm at
​Ct #1
     
 
Factset Spike Vs. Winner of 715pm at Calf #1
800pm at
​Ct #1
     
 
Division #4  Championship
845pm at
​Ct #1
     
 
Set it & Forget it Vs. I'd Hit that
630pm at
​Ct #2
     
 
Jarlesberg Vs. Devine Brothers
715pm at
​Ct #2
     
 
Winner of Set it/Hit Vs. Winner of Jarlesberg/Devine
800pm at
​Ct #2
     
 

The Fall Baseball & Basketball Youth Leagues  

       
 
Fall Baseball  8-9 Year old Division
       
 
Saturday October 12, 2019
       
 
Norwalk Mets Vs. My Way Auto Body
1230pm at
​Anastasia
     
 
Norwalk Red Sox Vs. United States Postal Service
230pm at
​Anastasia
     
 
Sunday October 13, 2019
       
 
Norwalk Red Sox Vs. My Way Auto Body
1130am at
​Anastasia
     
 
United States Postal Service Vs. Norwalk Mets
130pm at
​Anastasia
     
 
Fall Baseball 10-11 Year Old Division
       
 
Saturday October 12, 2019
       
 
Italia  Vs. Accurate Auto Repairs
1230pm at Devine
     
 
Norwalk Beach Volleyball Vs. Gilman Hill Asset Management
230pm at
​Devine
     
 
Sunday October 13, 2019
       
 
Norwalk Beach Volleyball Vs. Accurate Auto Repair
1130am At Devine      
 
Gilman Hill Asset Management Vs. Italia
130pm at
​ Devine
     
 
Boys Fall Biddy Basketball  Division 2 3rd-5th Grade League
       
 
Sunday October 13, 2019
       
 
Bucks Vs. Blazers
200pm at Franklin      
 
Jazz Vs. Cavaliers
300pm at Franklin      
 
Boys Fall Middle School Basketball: 6th-8th Grade League
       
 
Sunday October 13, 2019
       
 
Pistons Vs. Knicks
400pm at Franklin      
 
Hawks Vs Nets
500pm at Franklin